به سایت شرکت هوش مصنوعی و پردازش داده رایاصدر خوش آمدید.

بازدیدها: 0

آشنایی اولیه با دوره‌ی کارآموزی

 
یکی از مهم‌ترین معضلاتی که بسیاری  از دانش آموختگان مقطع کارشناسی با آن روبرو خواهند شد؛ فقدان تجربه عملی یا به عبارتی پربار نبودن رزومه کاری آنهاست که تاثیر نامطلوبی بر آینده شغلی دانشجو خواهد گذاشت.
دوره‌ی کارآموزی فرصتی طلایی را برای حضور در محیط‌های موفق صنعتی، تجاری و خدماتی برای دانشجو فراهم می‌کند تا از این طریق و بدون دغدغه مسئولیت ها و تبعات شغلی، به کسب تجاربی ارزشمند بپردازد.
دوره‌ی کارآموزی
کارآموزی

پژوهش های انجام شده مربوط به مزایای کارآموزی

 
در رابطه با گذراندن دوره‌ی کارآموزی تحقیقاتی نیز صورت گرفته است. برای مثال در نظرسنجی که توسط موسسه Graduate Advantage انگلستان صورت گرفته است، نشان می‌دهد که 81 درصد کارآموزان در پیدا کردن کار موفق بوده‌اند و 74 درصد آن‌ها به صورت رسمی و با قراردادهای بلند مدت مشغول به کار شده‌اند. از این گروه، 68 درصد آن‌ها بر این باور هستند که دوره‌ی کارآموزی در پیدا کردن شغل مورد علاقه‌شان موثر بوده و 33 درصد آن‌ها نیز هنوز در همان شرکت‌هایی که دوره کارآموزی خود را گذرانده‌اند، مشغول به کار هستند. جان پرایر محقق آموزشی با 25 سال سابقه تحقیق در این باره اظهار می‌کند که: یکی از مهمترین یافته‌های مطالعات این است که آن دسته از فارغ‌التحصیلانی که همزمان با تحصیل در دوره کارآموزی نیز حضور یافته‌اند، 2 برابر بیشتر شانس استخدام شدن نسبت به آن دسته که در این دوره‌ها شرکت نکرده‌اند دارند. همچنین این افراد 1.5 برابر اقبال بیشتری دارند که به رتبه‌های بالاتر شغلی نیز دست پیدا کنند.

چرا کارآموزی در یک شرکت هوش مصنوعی؟

 

 

هوش مصنوعی از آن دست رشته‌هایی است که به دلیل تازگی و جذابیت موضوعی که دارد علاقمندان بسیاری را پیدا کرده است. صحبت در مورد هوش مصنوعی و ابزازرهای آن در بین افراد مختلف زیاد شده است و علاقمندان زیادی وجود دارند که دوست دارند در این زمینه تحصیل و کار کنند.
خوشبختانه بازار کار هوش مصنوعی نیز چند سالی است که در ایران با اقبال خوبی مواجه شده است و نیاز شرکت‌ها و سازمان های مختلف کشورمان به محصولات در حوزه هوش مصنوعی در  حال گسترش است.
علاوه بر آن با پیشرفت کسب و کارهای آنلاین و کسب و کارهای داده محور در ایران، نیاز به استخراج داده و تفسیر داده‌ها بیشتر شده و در آینده نیز بیشتر خواهد شد. به طور کلی همگام با پیشرفت‌هایی که در دنیا در زمینه هوش مصنوعی رخ می‌دهد و نیاز به متخصصان هوش مصنوعی بیشتر می‌شود، در ایران هم، نیاز به متخصصان هوش مصنوعی در آینده بیشتر خواهد شد و بازار کار هوش مصنوعی در ایران هم روز به روز گسترده‌تر خواهد شد. لذا موقعیت‌های کار در زمینه هوش مصنوعی در ایران بیشتر از این که هست خواهد شد.
هوش مصنوعی در ایران

برای ارسال رزومه و شرکت در دوره‌ی کارآموزی در شرکت هوش مصنوعی و پردازش داده رایاصدر می توانید از فرم ارسال رزومه کارآموزی استفاده نمائید.

فرآیند کارآموزی در شرکت هوش مصنوعی و پردازش داده رایاصدر